2017 Yılının En Yeni Parfümleri | Part I


2017 yılı beraberinde pek çok yeni niş parfümü getirdi. Bu yıl tıpkı geçen yıl olduğu gibi niş parfüm pazarı genişlemeye hızla devam ediyor. Henüz 2017'nin başında olmamıza rağmen birbiri ardına yeni kokular görücüye çıkıyor. O halde hazırsak yeni parfümleri incelemeye başlayalım ..

Frederic Malle - Superstitious
2016'nın son günülerinde duyurulan yeni Frederic Malle parfümü büyük bir heyecan yaratmıştı ancak dağıtım için 2017 yılının ilk günlerini beklemek gerekti.

Yeni formül Superstitious, ünlü modacı Alber Elbaz ve Frederic Malle işbirliği ile tasarlandı ve usta parfümör Dominique Ropion imzası taşıyor. Superstitious, bana kalırsa çağdaş bir şipre. Amber ve vetiver'in sevimli çiçekler ve rahat aldehitler ile çepeçevre sarıldığı, cool ve kendine has bir aroma.


By Kilian - Good Girl Gone Bad Extreme


2017 By Kilian adına gelmiş geçmiş en hızlı yıl diyebilirim. Marka yeni yılı 4 yeni parfümle birlikte karşılarken bu beklenmedik atak niş parfüm evreninde oldukça olumlu geri dönüşler alıyor. Bencede By Kilian için böylesine büyük bir atak kesinlikle gerekliydi.

İşbu yeni dörtlükten ilki markanın aynı zamanda bestseller olan parfümü Good Girl Gone Bad'in extreme versiyonu. Usta parfümör Alberto Morillas tarafından yaratılan Good Girl Gone Bad Extreme, ilkinden daha kremsi, daha sütlü ve kesinlikle gece için kışkırtıcı floral! Ne diyebilirim ki? Üstat Morillas klasiğinin üstüne çıkan, nefes kesici bir seksapel yaratmış!

By Kilian - Straight to Heaven ExtremeBy Kilian tarihinin ilk ve aynı zamanda en çok satılan parfümü Straight to Heaven artık extreme ! Klasik versiyonuna büyük oransa saygı duyan Straight to Heaven Extreme artık kesinlike daha mat, daha canlı ve daha kalıcı! White Cristal'ın kalıcılığını eleştirenler için mükemmel bir hediye !

By Kilian - Black Phantom
Listedeki son yeni By Kilian parfümü Black Phantom; markanın bugüne kadar bestseller olan parfümlerinin en dikkat çekici içeriklerini biraraya getirerek tasarlanmış. Rom, şeker kamışı, siyah çikolata, kahve, badem ve karamel ile kutsanan parfüm çıldırtıcı bir gourmand ! BY Kilian için bugüne kadar birçok harika tasarım yaratan Sidonie Lanceseuer belkide tüm zamanların en görkemli ve en sexy gourmand parfümünü yaratmış diyebilirim.

Not: Siz bu satırları okurken, önümüzdeki yılların imza parfümü hakkında bir yorum okuduğunuzu unutmayın. Black Phantom niş parfüm evreninde yeni bir çılgınlık başlatacaktır. Şimdiden söyleyeyim.

Bond no: 9 - NolitaBond no:9 yeni yıla tatlı-şekerli bir flash back ile oldukça sevimli başladı ! Yeni parfümleri Nolita her ne kadar markanın I ❤ NY koleksiyonundan Mother's Day adlı şahane şekerli parfüme fena halde benzese de Nolita tam anlamıyla sexy bir lolita !

Nicolai Parfumeur - Rose RoyaleHer ne kadar gül notasına her zaman soğuk ve mesafeli yaklaşıyor olsamda Patricia de Nicolai yine oldukça iyi bir iş çıkarmış. Nicolai Parfumeur 2017 yılını kesinlikle eğlenceli ve kaliteli bir gül formülü ile karşıladı diyebiliriz. Sıkıcı ve sıradan olmayan Rose Royale: tutku meyvesinin uyarıcı lezzeti ve böğürtlen tatlılığına sahip siyah frenküzümü dokunuşuyla kendini hızlıca sevdiriyor. Diplerde ise ölmez otu ve kremsi ahşap dokunuşuyla rafine ve çağdaş bir gül kombinine evrilen Rose Royale giymesi oldukça keyifli ve huzurlu bir gül kombini.

Maison Francis Kurkdjian - Aqua Celestia2017 yılında gelen yeni Kurkdjian parfümü hakkında pek bişey söylemeye gerek yok. Açıkçası bolca citrus-turunçgil nota destekli soğuk bir aquatic olan Aqua Celestia fazlasıyla klasik ve yeni bir şey söylemekten uzak duran bir yaz parfümü.


Yorumlar

  1. Heya! I just wanted to ask if you ever have any problems with hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing a few months of hard work due to no back up. Do you have any solutions to protect against hackers? itunes login

    YanıtlaSil

Yorum Gönder