Parfüm Vs. Parfüm #4 Tuscan Leather Vs. Aoud LeatherParfüm Vs. Parfüm serisinin dördüncü bölümünde Tom Ford Private Blend serisinin efsane yorumu Tuscan Leather ve onun benzerleri arasından seçtiğim Aoud Leather ile devam ediyoruz.

Bu yazı benim için kolay olacak zira Montale evreninin 2009 çıkışlı, bilinen yorumu Aoud Leather her ne kadar tam bir Tuscan Leather kopyası olsada sadece uygun fiyatı sebebi ile alınabilir. Şöyle ki; eğer Tuscan Leather'ı seviyor ama ona yüksek bir meblağ ödemek istemiyorsanız Aoud Leather'ı satın alırsınız.

Zira Tuscan Leather kadar derin bir kompleks değil Aoud Leather. Ayrıca Aoud Leather'ın yapay-animal derisi uzun süreli kullanımlarda sinir bozucu olabilirken, Tuscan Leather tüm animal kimliğiyle ve kokaini andıran havasıyla göz kamaştırıcı kokuyor. Aoud Leather ise asla Tuscan Leather kadar ilham ve heyecan verici değil.Aoud Leather sadece çok iyi bir Tuscan Leather taklidi. Diğer tüm taklitleri arasında Aoud Leather'ın yeni hiçbir şey söylemediğini belirtmek isterim. Onlarca Tuscan Leather benzeri parfüm kokladım ama Aoud Leather kadar "fazla esinlenenini" görmedim diyebilirim.

Kısacası her zaman taklitler aslını yaşatır durumu  yasıyoruz ve her zaman aslını kullanmak gerekir. Bol Tuscan Leather'lı günleriniz olsun.

Saygılarımla..
Yorumlar

 1. Nıshane Hacivat Harvey Nichols'a geldimi acaba? Fiyatı nedir bilginiz varmı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Henüz gelmedi ve fiyatı hakkında bilgim yok.

   Sil
 2. Semih bey Nıchane Hacivat halen raflarda yerini almadımı?Nereden temin edelirim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bugün itibariyle Harvey Nichols da satışına başlandı

   Sil
  2. Semih bey fiyatı hakkında bilgi verebilirmisiniz? Birde Bond no 9 Chez Bond halen Harvey nichols'da satılıyormu?

   Sil
 3. Parfüm yorumlamayı bıraktınız galiba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Siteyi.com alan adına taşıdıktan sonra biraz nadas a bırakmam gerekti. Bugün itibariyle geri dönüşe başlıyorum.

   Sil
 4. Merhaba semih bey, evet kesinlikle haklısınız, tuscan leathera benziyor ama sadece benziyor..

  YanıtlaSil

Yorum Gönder