Initio | Side Effect & High Frequency | 2016


Initio - Side Effect & High Frequency 

2015 yılında kurulan bir niş parfüm evi olmasına rağmen, çok kısa sürede sayılabilecek bir süre içinde Absolute Aphrodisiac ve Blessed Baraka gibi sevilen parfümlere imza atan Initio adını duyurmayı başardı.

Tabii bu başarıda markanın Maurice Roucel ve Alberto Morillas gibi usta parfümörlerle çalışmasınında payı var. Ayrıca marka çizgisinin modern parfüm trendini yakalayan " tatlı-baharatlı " diyebileceğimiz formülleri de alıcıyı kolayca yakalayabiliyor.

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen iki parfümü de bugünlerde oldukça popüler durumda. The Carnal Blends Collection ismiyle tanıtılan seriden inceleyeceğim kokuların ismi Side Effect ve High Frequency.

Side Effect ve High Frequency 

Her iki parfüm içinde öncelikle söyleyeceğim günümüz parfüm trendlerini oldukça yakın durduğu. Dolayısıyla koku güzellikleri fazlasıyla tatminkar ancak diğer yandan tahmin edilebilir ve bilindik çağrışımlar yapan parfümler Side Effect ve High Frequency.

Özellikle High Frequency için Pegasus'a fazlasıyla benzediği yorumunu yapabilirim. Buram buram tüten bir acıbadem ve vanilya kombini ile tatlılığa doyacaksınız. Ayrıca sıcak ve kendini sevdiren bir kimliği var ancak fazla Pegasus olmuş.

Side Effect yine oldukça tatlı-şekerli bir kimliğe sahip bir tütün kombini. Sıcacık ve tatlımsı tarçın, balzamlara sarılmış alkolik-tatlı rom ve gourmand bir vanilya akoru ile çepeçevre sarılmış bir tütün harmanı Side Effect. Sıcak ve tatlı-şekerli baharatların baskın oluşu ile tahmin edilebilir ve trend bir kimliği var. Yinede koku güzelliği yerinde diyebilirim. Markanın bir diğer tütün harmanı Absolute Aphrodisiac'ı zaman zaman andırıyor. Onun çok daha tatlı-şekerli yada vanilic hali diyebilirim.

Her iki parfümde gerek koku güzelliği ve performansı bakımından gayet başırılı ancak çok fazla trend ve tahmin edilebilirler. Eminim zamanla ikisi çok daha iyi satacaktır ancak birer efsane yada kült olmaları zor. Zira yeni hiç birşey söylemiyorlar.

Side Effect ve High Frequency 

Yorumlar