Nishane | Hacivat & Karagoz & Zenne | 2017Nishane'nin uzun süredir merakla beklenen yeni koleksiyonu " Shadow Play Collection " (Gölge Oyunu Koleksiyonu) raflarda ki yerini almışken sonunda deneme şansım oldu ve sizlerle paylaşmanın vakti geldi.

Öncelikle söylemem gereken şey şu; Türk mizahı, kültürü ve tiyatrosunun emsalsiz bir örneği olan Gölge Oyunlarından ilham alarak yeni bir koleksiyon yaratmak harika bir fikir.

Elbette işin ticari boyutu bir tarafa, tiyatro kültürümüzde önemli bir paya sahip olan, bize ait böylesine önemli bir kült'ün tanımına faydası olacağını düşündüğüm yeni koleksiyon umarım önemli bir satış başarısı kazanır.

Hacivat ve Karagöz 

İşbu yeni koleksiyon üç parfüm oluşuyor. Tahmin edebileceğiniz üzere parfüm isimleri Gölge Oyunu'nun üç baş kahramanı Hacivat, Karagöz ve Zenne'nin isimlerini taşıyor. Her biri tıpkı diğerleri gibi 50 ml ve Extrait de Perfume konsantrasyonuna sahip.

Yeni parfümlerden Zenne şuan için serinin en çok sevdiğim tasarımı oldu. Tatlı ve taze meyve notalarının (greyfurt, frenküzümü) gardenya, gül, sandal ve vanilya ile olan sevimli ve çekici dansını koklamak oldukça zevkli. Diplerde uyanan hafif animal amber lezzetide parfüme karizmatik bir nüans kazandırıyor. Açıkçası Zenne tatlı, gizli ve keskin tavrı ile oldukça cezbedici bir meyve-çiçek-sandal-vanilya formülü olmuş. Zaman zaman bana çok sevdiğim Forbidden Games'i çağrıştırsa da yinede başarılı bir parfüm Zenne. Kullanıcısını bir yerden yakalamayı başarıyor.

Nishane - Zenne foto: fragrantica.com

Hacivat ise gördüğün kadarıyla yeni serinin en çok konuşulan parfümü konumunda. Bunda elbette parfümün Aventus ile olan benzerliğinin de payı var. Hacivat açıkçası kaliteli ve hoş bir harman ancak fazlasıyla Aventus'a benziyor oluşu en büyük sorun. Sanırım Hacivat için "Aventus Extrait de Perfume" benzetmesi yapabiliriz.

Karagoz ise koleksiyonun bana göre en güçlü yorumu olmuş. Zaman zaman karamsar ve oldukça derin bir karaktere bürünen lezzetli, dik başlı ve karizmatik bir aromatik-odunsu çizgiye yerleşen parfüm ud ağacı ile amber'in meyve,citrus ve paçuli'ye sarılmış hali. Başından sonuna kadar iddialı ve diri kokuyor. Zaman zaman zor bir kimyaya bürünsede sızı yormuyor. Sanırım güçlü kokuları seven birçok kişi Karagoz'ü beğenecektir. Onu hemen giymek ister misiniz emin değilim ama zamanla kanınızın ısınacağı bir harman. Onu anlamak için sanırım biraz zaman vermek gerekiyor. Ayrıca serinin en maskülen parfümü olduğunu da söyleyeyim.

Nishane - Zenne & Karagoz foto: topsy.one


Yorumlar

 1. Blogda Xerjoff 40 Knots yorumunu neden sildiniz?Oysaki ne güzel bir koku o.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba.

   Öncelikle takibiniz için teşekkürler. Sildim açıkçası çünkü gerçekten çok güzel bir parfüm olsada yazısı pek okunmadı ve ilgi görmedi. Bu yüzden.. Ancak yeni bir yazı gelecek hakkında.

   Sil
  2. Semih bey verdiğiniz cevap için teşekkür ederim.Sanırım Hravey Nichols'da çalışıyorsunuz.Geçtiğimiz mayıs ayında mağazanızdan T.T.Orıon ve Moresque Rand adlı parfümleri aldım.Bana önerebiliceğiniz yaz ayları için birkaç parfüm söyleyebilirmisiniz?Aslında aklımda Creed Virgin Island Water vardı ama mağazalarda testırını bulamadım.Denemediğim bir parfümü gözü kapalı almayıda düşünmüyorum.

   Sil

Yorum Gönder