Boucheron La Collection İncelemesi | 2017Benim için bu yılın güzel haberlerinden birisi Boucheron'un niş pazarlanan yeni bir parfüm serisini görücüye çıkarması oldu.

Markanın Boucheron Pour Homme, Jaipur, Jaipur Pour Homme ve Place Vendome gibi kaliteli tasarımlarından ötürü yıllardır ilgimi çeken bir parfüm aklı var.

Dolayısıyla bu yıl duyurulan yeni projeleri beni gayet sevindirdi. La Collection adı verilen bu yeni seri altı parfümden oluşuyor. Her biri unisex olarak pazarlanan parfümler; Nathalie Lorson, Dominique Ropion, Christophe Raynaud ve Fabrice Pellegrin gibi saygın parfümörlerin imzasını taşıyor.

Yeni koleksiyon toplam altı parfümden oluşuyor ve her bir parfüm ona kimliğini veren içeriğinin ismini taşıyor. Genel olarak bakıldığında pozitif yaklaştığım bir seri ancak çok fazla ticari kaygıyı içinde barındıran bir koleksiyon olmuş.

Tek tek incelemek gerekirse; Ambre d'Alexandrie fazlasıyla Ambre Narguile ve Herod'u andırıyor.  Vanille de Zanzibar aslında çok kaliteli bir vanilya-iris-baharat harmanı olabilecekken tenimde fazlasıyla Dior Homme Intense'e benzedi. Iris de Syracuse ise Prada - Infusion d'Iris olarak başlayıp tuhaf bir şekilde Dior Homme (klasik)'a dönüştü.

Yeni serinin belkide en özgün çalışması Neroli d'Ispahan olmuş. Fabrice Pellegrin imzalı parfüm kaliteli bir neroli-citrus,reçine harmanı olmuş. Başarılı bir centilmen. Serinin bir diğer kokusu Oud d'Carthage ise bir başka ticari eser. Fazlasıyla Bvlgari Man Black Orient olarak başlayıp Halfeti'ye bürünerek tenden ayrılıyor. Dominique Ropion imzalı bir parfümden şahsen daha farklı şeyler beklerdim. Serinin son parfümü Tubéreuse de Madras ise son derece eğlenceli, sevimli ve huzur dolu bir sümbülteber kombini olmuş. Duru ve pudralı bir sandal-vanilya ikilisi ve tutkumeyvesi ile birleşen masum bir sümbülteber teması ortaya çıkmış.

Kısacası Boucheron satacak bir yeni seri yapmış ancak derinlemesine bir parfüm hayranı için pek fazla keşfedecek sıradışı bir yenilik yok. Seride ki her parfüm 125ml ve edp konsantresiyle üretiliyor. Hemen her birinin kalıcılık ve farkedilebilirliği yerinde.

Saygılarımla..

Yorumlar

 1. Semih bey! Harvey Nichols'da Mancera Oud Lemon Mint adlı parfüm bulunuyormu?Fiyatına dair bilginiz varmı?

  YanıtlaSil
 2. evet var. fiyatı da 750 tl

  YanıtlaSil
 3. Semih bey Harvey Nichols'da Maison Francis Kurkjıan Oud ve Oud Satin mood 3x11 Travel boyları bulunuyormu?

  YanıtlaSil
 4. Harvey Nichols'da Vertus Carat Gold bulunuyormu? Fiyatına dair bir bilginiz varmı?
  Bu arada yorumalarınız eskisi kadar sık değil.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet satılıyor. fiyatı 1100 tl civarıydı. Evet bir süre ara verdim.

   Sil
 5. Straight To Heaven Extreme Harvey Nichols'da satılıyormu? Fiyatına dair bir bilginiz varmı acaba?

  YanıtlaSil
 6. Merhaba Semih bey Harvey Nichols'da Amauage Jubilation Xxv parfüm satılıyormu ve fiyatı nekadar

  YanıtlaSil

Yorum Gönder