Parfüm Vs. Parfüm #5 Italian Leather Vs. Narcos'is

memo - italian leather vs vertus - narcos'is

Popüler niş parfüm evi Memo Paris'in modern efsanesi Italian Leather'ın ilk kez piyasaya çıktığı ve hızlıca bestseller olduğu tarihler ile niş parfümcülüğün tüm dünyada yükseldiği ve daha çok insana ulaşmaya başladığı tarihler benzerdir. 2013 ve 2014 yılları gerçekten de ardı ardına niş parfüm markaları ve yeni kokuların görücüye çıktığı hareketli yıllardı.

Ancak geriye dönüp baktığımda, gercek anlamda çok az niş parfüm gerek kalitesi gereksede özgün oluşu ile fark yaratarak bugünlere gelebildi. Bu noktada Italian Leather'ın hakkını vermeliyiz. O kadar özgün ve karizmatik bir kokuydu ki; hızlıca tüm dünyada bestseller olmayı sonuna kadar haketti ve birara markasının isminin bile önüne geçti.

Evet kısa bir analizden sonra anlayacağınız üzere bugün kafa kafaya inceleyeceğimiz parfümlerden biri Italian Leather. Peki ya diğeri?

memo paris - italian leather foto: notino.nl

İşte o noktada şoka uğradığımı itiraf etmeliyim zira bazı forum ve sitelerde Türk niş parfüm evi Vertus'un marijuana kokulu Narcos'is ile Italian Leather'ın çok benzediğini hakkında yorumlar okudum. Bir an durup kendi kendime " bu iki kokuyu benzer gören burun kesilmeli " diye söylendim ama oralara girmeyeceğim zira herkesin fikrine saygı duymak gerekir.

Italian Leather'ın kokusunu, karakterini tekrar tekrar anlatacak değilim zaten çağdaş bir efsane.. Sadece Narcos'is'le alakalı konuşacağım böylelikle aralarında hiçbir benzerlik olmadığını anlayacaksınızdır.

Narcos'is gerçekten çok özgün, çekici ve güçlü bir koku ancak Italian Leather'a oranla çok daha tatlı, egzotik ve Italian Leather'da olan deri kokusu yerini onda dumanlı hatta hafif animal bir marijuana aromasına bırakıyor.

Vertus - Narcos'is foto: Semih Şen 

Evet, Narcos'is tatlı mango, kahve,  şeftali ve zencefille sarılmış bir marijuana aroması.. Bu zor harmanı nasıl başarıyor bilmiyorum ama gerçekten güçlü bir seksapel sunuyor Narcos'is .. Onun havada süzülen tatlı ve çarpıcı ot kokusuna bayılıyorum. Ancak Italian Leather ile hiçbir alakası yok ! Ikiside apayrı tatlarda iki farklı kimliğe sahip ve aralarında benzer hiçbir tat ve nota yok.

Buarada her ikisininde kalıcılık ve farkedilebilirlik yönünden sorunun olmadığını belirtmek isterim. Şuana kadar gördüğüm en özgün Türk niş parfümü olan Narcos'is mutlaka denenmeli. Ona birgün ayırın.

Saygılarımla..


Yorumlar