Arkanızda İzinizi Bırakacak En İyi ve En Sexy 10 Deri Kokusu !

En Sexy ve En İyi 10 Deri Kokusu

Geçtiğiniz yola ve arkanızda bıraktığınız her yere izinizi bırakacak niş parfüm dünyasındaki en başarılı ve en sexy deri kokularını sizler için listeledik.Bundan tam 1.5 yıl kadar önce bu blogu kurarken aklımda iki hedef vardı. Birincisi niş parfümler hakkında her türlü bilgiyi (içerikten fiyata kadar) sizlere ulaştırmak. İkincisi geçtiğiniz, yürüdüğünüz yolda izinizi bırakacak etrafınızdaki tüm gözleri üstünüze çekecek en sexy ve en başarılı parfümleri bulmanıza yardımcı olmak. Bu yüzdendir parfümlerdeki çekiciliğe ve seksapele yaptığım vurgular.

Deri ise kuşkusuz her zaman modadır. Hiçbir zaman eskimeyen bir klasik ve her zaman etkileyici bir zerafet vardır deride. Şüphesiz deri parfümleri içinde bu olgu geçerli.

Ve işte karşınızda niş parfüm dünyasında ki en sexy ve en başarılı 10 deri kokusu !


1 - Tom Ford | Tuscan LeatherDeri parfümleri hakkında bir liste yapılırda Tuscan Leather o listede ilk sırada olmazsa ayıp olur. Şüphesiz Tuscan Leather dünyanın en iyi deri kokusu! Hatta deri parfümlerini Tuscan Leather'dan önce ve sonra olarak ikiye ayırmak gerekir zira Tuscan Leather muazzam deri ve süet kombinasyonu ile birçok markatarafından taklit edişmiş efsanevi bir esans. Bugün şöyle bir baktığınızda Tuscan Leather'a özenmiş onlarca deri kokusu bulursunuz. Ama hiçbiri bir Tuscan Leather olamaz.

2 -  Memo Paris - İtalian Leather


Keskin, güçlü ve buğulu İtalyan derisine eklenen sevimli domates yaprakları ve dünyanın en değerli vanilyası olan zengin bourbon vanilyası ile teninizde adeta dans eden, etrafınızdaki herkesi vuran ve ortamı yıkıp geçen cazibenin adıdır Italian Leather.

3 - Ramon Monagel - Cuirelle


Ünlü ispanyol niş parfüm evi Ramon Monagel'den içinde deri parfümlerine farklı bir bakış açısı getiren esansdır.  Dünyanın en değerli vetiveri olan bourbon vetiveri, dünyanın en pahalı sedir ağacı olan virginia sediri ve en dünyanın en güçlü paçulisi olan Endonezya paçulisi ile harmanlanan İspanyol derisi tadı damağınızda kalacak kadar hoş ve egzantirik kokuyor.

4 - V Canto - Cor Gentile


Sert ve yoğun İtalyan derisine eklenen eşsiz bourbon vanilyası, dumansı mür ve paçuli ile harmanlanan görkemli bir karabiber özü.. Cor Gentile henüz çok yeni bir deri kokusu zira 2015 çıkışlı ancak çok değil birkaç yıl sonra yakışıklı bir efsane haline gelicek.

5 -  Christian Dior - Leather OudDior'un exclusive sersisinden esrarengiz bir deri esansı Leather Oud. Son derece yanık, sert ve hayvansı kokan Endonezya ud ağacı ve onu törpüleyen fresh kakule ile harmanlanan zor ama çekici bir deri kokusu Leather Oud.

6 - Atelier des Ors - Cuir Sacre 


2015 çıkışlı olmasına rağmen son derece başarılı bir marka Atelier des Ors. Kısa sürede birçok ülkeye yayılması ile bunu ispat etti. Markanın en çok göze çarpan kokusu ise Cuir Sacre. Güçlü, sert, agresif bir deri kokusu. Deriye has o, keskin ve buğulu ambiansı en iyi şekilde yansıtan parfüm İddialı İspanyol derisine eklenen sert safran ve dumansı vetiver özleri işe harmanlanmış. Deri hissiyatını ilk sıkışınızla birlikte hissettiğiniz sıradışı bir parfüm. Kişisel tavsiyemdir.

7 - Clive Christian - C for Men


Her ne kadar üst notalarda Tuscan Leather'a benzesede parfüm teninize oturdukça çok farklı, zengin, sexy ve cool bir karaktere bürünüyor. Deri ile birleşen tütün, amber, sedir ağacı ve kakule çayı özleriyle birlikte odunsu-reçinemsi bir aromaya sahip orjinal ve cezbedici bir zerafete sahip. Dünyanın en pahalı parfümlerini üreten Clive Christian'ın lükse olan vurgusudur C for Men.


8 - Yves Saint Louren - Noble Leather


Ysl'nin özel sersindeki en kaliteli esans kesinlikle Noble Leather'dır. Kurtulmuş meyve akordunun sıcak ve aromatik ambiansı ve deriyi en iyi besleyen baharat olan keskin safron akordu ile harmanlanan Noble Leather kuşkusuz en başarılı deri kokularından. Ve sizi her ortamda unutulmaz kılacak kadar şehvetli kokuyor.

9 - Laurent Mazzone - Hard Leather


Listemdeki Türkiyede henüz satışı olmayan tek parfüm markası Laurent Mazzone. Şahsen en çok sevgi ve saygı duyduğum markalardan. Her kokusu buram buram lüks ve tutku kokan önümüzdeki yılların en başarılı markalarından olması beklenen kaliteli bir marka Lm Parfums. Markanın büyüleyici ve afrodizyak etkili deri kokusu : Hard Leather. Şekerli ve cüretkar bal özü ile karşı cinsin ayaklarını yerden kesen buğulu rom akordu, sıcak ve dumansı sedir ağacı ile harmanlanıp ud ağacı ile zirveye çıkan sıradışı bir deri kokusu. Tüm notalar sanki deriyi kutsuyor ve onu baştacı kılıyor!

10 - Dolce & Gabbana - Velvet Exotic LeatherErkek teninden ilham alınarak yaratılan bir deri kokusu o.. Hem yumuşak, hem agresif hemde sexy olabilen zarif ve akılda kalıcı bir koku Velvet Exotic Leather. Deriyi besleyen sevimli laden reçinesi ve onları seksi kılan çapkın rom esansı ile başdöndüren buhur esansı. Exotic Leather'ı sadece üzerinize sıkın ve bekleyin. Bırakında o, ortamdaki her kadını cezbederek ayağınıza getirsin!.


Saygılarımla.

Semih Şen.

Yorumlar

Yorum Gönder