Zor. Karanlık. Kirli. Terli ve Aşırı Şehvetli ! Top 10 Animalic Parfüm !


Giyilmesi en zor parfümlerdir animalic yani hayvansı esanslar.. Alabildiğine karanlık, kasvetli, yağlı ve aşırı karakterleriyle asla genele hitap eden parfümler olmamakla birlikte; meraklısı için orjinal, derin, güçlü, karizmatik ve çılgınca sexy parfümlerdir. Eğer sizde benim gibi animalic parfümlere ayrı bir hayranlık besliyorsanız bu liste tam size göre ..Böylesine bir listenin 'olmazsa olmazıdır' Muscs Koublai Khan. Açılışıyla insanı şoke eden bir yumruk edasıyla yüzünüzde patlayan parfümün karanlık, aşırı uç noktalarda gezen ve bağımlılık yaratan ilerleyişi tek kelimeyle kusursuz!


Foroğraf  : Semih Şen 

Afrika Olifant'ın bu listede olma sebebi yenilikçi tavrı ile animal kokulara modern bir bakış açısı kazandırıyor olması. Belkide bu listedeki en rafine ve en az kirli parfüm. Tatlımsı amber ve reçinelerle çevrili Afrika Olifant, hem animal yağların değerli şehvetini yayan hem de tatlı zevkler sunan zengin bir harman.
Sabaha kadar delicesine sizinle sevişen kadının tenine sinen deri ceket ve sigara'nın ıslak-terli-dumanlı kokusu Ambre Fetiche isimli kutsal formülü yarattı! Sanırım bu çılgın bebeği daha iyi anlatamazdım!
Modern zamanların deri parfümlerine farklı bir bakış açısı kazandıran Cuir Fetiche; tatlı ve yumuşak ahşap dokusu, sevimli bir vanilya ve pudralı çiçeklerle çepeçevre sarılmış bir animalic deri parfümü. Sadece dip notalarında uyanan ıslak, terli ve tatlımsı kadın teni kokusu için bile bir şişe satın almak gerekir !
Tüm zorluğuna, mat ve karamsar tavrına rağmen enfes bir animalic deri parfümü Cuir Mauresque. Eleştirip de karşı konulamayanlardan!


Fotoğraf  : 7nota1parfüm.com

Listenin şüphesiz en karizmatik, avangart ve olgun yakışıklısı Musc Ravegeur, animal esansların harmanlandığı en centilmen şehvetlilerden .. Ismi gibi yıkıcı ancak asla aşırı değil.Bana kalırsa hakkında roman yazılması gereken harikulade bir animal formül Bandit. Elbette vintage halinden bahsediyorum. Günümüz versiyonu eski lezzeti sunmuyor. Ancak buna rağmen hala ağızdan ağıza dolaşan bir şöhreti var Bandit'in ..

Chanel - Cuir de Russie Çiçeksi-Deri kombini kadın parfümlerinin ilahi olan Cuir de Russie şüphesiz kalitesi, aydınlıktan karanlığa evrilen gecişleri ve gayet sofistike animalic lezzetiyle bu listenin efsanesi konumunda. Günümüzde reformüle hali satılıyor olsada eğer bir vintage Cuir de Russie bulabilirseniz onu tüm kalbinizle yaşayın. Yoksa çok şey kaybedersiniz.

Fotoğraf : pinterest.con

Eğer bir parfümün ismi " Saraydaki Fahişe " anlamına geliyorsa orada durun derim. Zira apaçık bir tehlike geliyor! Tek bir cümleyle anlatmak gerekirse Putain des Palaces şöyle bir kadın; asla elde edemeyeceğiniz kadar güzel ama aynı zamanda delicesine tehlikeli ! 

Pudralı çiçeklerle açılan harmanında ansızın beliren animalic deri ve baharatlarla birlikte ilerleyen nefes kesici bir formül. Sonlara doğru yükselen terli ve kaygan kadın tenini sonsuza kadar öpmek isteyeceksiniz.Her anlamda eğer kusursuz bir parfüm varsa oda Rien olmalıdır. Etat Libre d'Orange evreninin Putain des Palaces ile birlikte efsanevi yorumu olan Rien gerek sigara dumanı aurası gerekse animalic yağları ile birlite kesinlkle şehvetli bir fenomen ! 

Yorumlar