Kış Aylarına Damgasını Vuran 10 Niş Parfüm!Kış aylarına damgasını vuran, en iyi 10 niş parfümü sizler için derledik.

Kış aylarında kullanılacak ve geçtiğiniz her yerde izinizi bırakacak "en iyi 10 kış kokusunu" sizler için listeledik. Odunsu yada baharatlı yada tütünlü.. Kış kokularında aradığınız herşey bu listede.

1 - Tom Ford - Tobacco Vanille 


Onun hakkında pek fazla bir söze gerek yok aslında. Belkide tüm zamanların en iyi niş ve "exclusive" parfümlerinden. Her ne kadar son yıllarda tabiri caizse "ayağa düştüğü" söylensede Tobacco Vanille hâlâ en iyilerden ve kış için mükemmel bir parfüm.

2. Tiziana Terenzi - Ecstasy 
Aklınızı başınızdan alıp sizi uzak diyarlara götürecek kadar mistik ve etrafınızda ki tüm çapkın bakışları üstünüze çekecek kadar tutkulu. Ecstasy kesinlikle tüm niş parfüm sevenlerin ömrümde en az bir şişe kullanması gereken bir idol.

3. Bond no : 9 - New York Amber


Amber özünün en çok yakıştığı parfüm. Derin, sıcak, çapkın ve görkemli. Doğu ve batının sentezi. Her zaman geçerli ve her zaman etkili.

4. Clive Christian - X for Men 


Sanki dünyanın en güzel kelimeleri biraraya gelmiş ve Clive Christian'ın efsanevi parfümü X for Men doğmuş! 
Listemizde unisex olmayan tek parfüm X for Men ve kesinlikle dünyanın en seksi erkek kokusu. Kış aylarında gittiğiniz her mekan ve girdiğiniz her kalpte izinizi bırakır. Saf afrodizyak etkisine sahip X for Men erkeği kutsayan bir esans!


5. Memo Paris - İtalian Leather İtalyan derisinin ağız sulandıran şehvetine eklenen domates yaprakları, Bourbon vanilyası ve laden reçinesi. İtalian Leather kesinlikle dünyada ilk ve tek kombinasyon. Deri ile başlayıp deri ile biten emsalsiz bir parfüm. Orjinal, yıkıcı ve sexy!

6. Xerjoff - Casamorati 1888
Bana bu blog sitesini kurdurtan parfüm. İlk kokladığım an dünyamı durduran parfüm ve ilk kokladığım an " bu güzel kokuya herkesle paylaşmalıyım" diyerek bana bu siteyi kurdurtan parfüm. Casamorati 1888 kesinlikle en beğendiğim en çok sevdiğim ve saygı duyduğum esansdır. Benim için her zaman bir numara olucak!

1 yıl süren araştırma ve damıtma aşamalarından sonra yaratılan 1888, daha önce hiç biraraya gelmemiş özlerden oluşan sonsuza dek efsane kalacak bir parfüm.

7. By Kilian - Back to Black : Aphrodisiac 
Karanlıktan gelen bu çağrıya kim kayıtsız kalabilir ki? Dünyanın en popüler niş parfüm markalarından By Kilian'ı bugünlerine getiren parfüm Back to Black : Aphrodisiac!  Güçlü ve karanlık tütün özlerine eklenen canalıcı bal esansı ile tokat gibi çarpıyor etrafınızdaki herkese! Onu sadece kendi bileğinize bir kere sıkın ve koklayın. Bir daha asla burnunuzu kokudan çekemiceksiniz! Back to Black egonuzu bile kendi egosuna aşık edebilecek kadar yoğun bir afrodizyak etkisine sahiptir!

Kim ona karşı koyabilir ki?
8. Maison Francis Kurkdjian - Oud Satin Mood Oud Satin Mood.. İlk sıkışınızla birlikte sizi anında etkisi altına alan bir tatlılık ve çevredeki herkesin içini gıdıklayan adeta yakıp geçen bir ud ağacı..

Oud Satin Mood kesinlikle provakatif, cüretkar ve görkemli bir esans.

9. Serge Lutens - Ambre SultanAmber, çam ağacı reçinesi ve bal.. Kim bu kombinasyon kadar olağanüstü olabilirdi?
1993 çıkışlı Ambre Sultan hala dimdik ayakta ve hala yüceliğinden birşey kaybetmiş değil! O, unutulmaz olmayı tercih edenlerin kokusu!

10. By Kilian - Straight to Heaven - White Cristal 
 Büyüleyici, kışkırtıcı ve karşılaştığı her türlü zorluğu yenen insanların kokusu White Cristal! Buram buram rom kokan Straight to Heaven - White Cristal ile bırakın herkes önünüzde ceketinizi iliklesin!


Saygılarımla.

Semih Şen.Not: Bu liste sadece Türkiye'de satılan markalar üzerinden hazırlanmıştır.

Not: Clive Christian X for Men hariç tüm kokular unisex'dir.Yorumlar